درباره ما

اهداف / فعالیت ها

کتابخانه

کودکان / تخصصی

کميته ها

 ترویج / کتابداری

 آموزش / پژوهش

 خدمات

 مشاوره / راه اندازی

 تجهیز

مبادله و اهدا

فروشگاه خانه کتابدار

 خبرها

برنامه های آتی/ گزارش فعالیت ها

 آرشیو

گالری عکس
همياران / پيوندگاه
تماس با ما

  

 

     

ا  اخبار خانه کتابدار در دی 1385

 

·   ادامه برگزاري کارگاه کتابداري و ترويج خواندن براي داوطلبان آزاد در خانه کتابدار

·   پس از برگزاری مراسم بزرگداشت آقای یمینی شریف حدود 400 دانش آموز منطقه 10 فعالیت های خود را به صورت نقاشی، کاردستی و... به خانه کتابدار ارسال کردند و برای تعدادی از آنها کارت تشکر ارسال شد.

·   در تاریخ 3/10/85 بازی و سرگرمی توسط خانم مالمیر برای اعضای گروه سنی الف انجام شد.

·   برگزاری جلسه خواندن با خانواده در تاریخ 4/10/85 با حضور خانم اشرف امینی

·   کتابخانه تخصصي کتابداري و ترويج خواندن خانه کتابدار از تاريخ 9/10/85 با حضور زينب پرويزي به طور تمام وقت آماده ارائه خدمات به والدين، پژوهشگران حوزه ادبيات کودکان و نوجوانان، مربيان و... مي باشد

·   برنامه سفر به دور ایران با هدف ایران شناسی و آموزش روش تحقیق درست با معرفی 4 استان ایران از نظر جغرافیا، آب و هوا، شخصیت های ادبی و هنری و ورزشی، آثار تاریخی و تفریحی، ادبیات شفاهی (لالایی، ضرب المثل و...)، غذاهای سنتی و... با حضور خانم مقدم و تعدادی از والدین بچه ها برگزار شد که این نمایشگاه تا 17/10/85 جهت بازدید سایر اعضا تمدید گردید.

·   برگزاري کارگاه آموزشي با عنوان "ترويج خواندن کتاب هاي غير درسي و عادت به مطالعه" در تاريخ 20/10/85 براي 40 نفر از معلمان سازمان کودکان استثنايي در محل سازمان و در تاريخ 23/10/85 در منطقه 6 آموزش و پرورش با حضور 140 معلم در پايه هاي مختلف کارگاه آموزشي تحت عنوان "جشنواره ترويج خواندن" برگزار گرديد. در اين کارگاه ها خانم ها اميني و چايکار به مباحث ذيل پرداختند:

1- عوامل و نهاد هاي تأثير گذار در ترويج خواندن

2- روش هاي ترويج خواندن، قصه گويي، کتابخواني

3- نيازها و علايق کودکان به کتاب

4- تأثير مطالعه در روند رشد تحصيلي و اجتماعی دانش آموزان

·   در تاریخ 25/10/85 به مناسبت روز خانواده کارگاهی با هدف آشنایی با مهارت های زندگی در ارتباط با کودکان و نوجوانان برای والدین اعضای کتابخانه با حضور خانم دباغ برگزار شد و در این برنامه کتابخانه تخصصی خانه کتابدار توسط کتابدار به مخاطبان معرفی گردید.

·   در تاریخ 27/10/85 خانه کتابدار به همراه 10 عضو از اعضای کتابخانه در مراسم سالگرد شورای کتاب کودک حضور یافت و دو گزارش تحت عنوان "من در سالی که گذشت در خانه کتابدار" و نیز یک داستانک کوتاه توسط بچه های خانه کتابدار ارائه شد.

·   برگزاری برنامه بازی و سرگرمی برای گروه سنی ج و د با هدف رفع خستگی بچه ها از امتحانات مدرسه با حضور خانم فرشته قبادی

·   کمک و راهنمایی در حوزه کتابداری برای راه اندازی کتابخانه دبستان حضرت آیت الله خامنه ای

·   بازديد 40 نفر از گل هاي مهد کودک دانشگاه تهران از کتابخانه کودکان و نوجوانان خانه کتابدار و اجراي برنامه بازي و قصه گويي توسط خانم چايکار

·   تعداد کل منابع کتابخانه: 4972

·   تعداد کل اعضا: 677 نفر