درباره ما

اهداف / فعالیت ها

کتابخانه

کودکان / تخصصی

کميته ها

 ترویج / کتابداری

 آموزش / پژوهش

 خدمات

 مشاوره / راه اندازی

 تجهیز

مبادله و اهدا

فروشگاه خانه کتابدار

 خبرها

برنامه های آتی/ گزارش فعالیت ها

 آرشیو

گالری عکس
همياران / پيوندگاه
تماس با ما

  

 

     

ا  اخبار خانه کتابدار در مهر 1387

 

·   به مناسبت روز جهانی کودک، به مراجعان کتابخانه هدایایی به همراه کارت تبریک این روز داده شد. تابلوی اعلانات کتابخانه با مضمون روز جهانی کودک و تأکید بر ایمنی کودکان در خیابان، "طرح ترافیک شهری" مطرح شده از سوی یونیسف در ایران را به اطلاع تمام بچه ها رساند.

·   به مناسبت روز جهانی نابینایان با هدف آشنایی اعضای کتابخانه با نابینایان تابلوی اعلاناتی به این موضوع اختصاص یافت. در این تابلو نمونه هایی در خط بریل بر اساس تعریف و تاریخچۀ خط بریل، زندگینامۀ لویی بریل، در کتاب های بریل و کتاب های گویا در معرض دید قرار گرفت و در این تابلو سئوالی به این مضمون اعلام شد: "آیا تا به حال خود را جای یک کودک نابینا تصور کرده اید؟". در روز 24 مهر ماه با حضور تعدادی از اعضای کتابخانه نشستی دوستانه با حضور اعضای کتابخانه، کتابداران و دو عضو نابینای کتابخانه با هدف برقراری ارتباط صمیمی تر با این دو عضو کتابخانه برگزار شد که در آخر از سوی اعضای کتابخانه به دو عضو نابینای کتابخانه هدیه ای داده شد.

·   مسابقه مهر ماه با تأکید بر سه روز: روز جهانی عصای سفید، روز جهانی پست، روز جهانی ناشنوایان برگزار شد.

·   آغاز فعالیت همکاری و همراهی کتابداران کتابخانه برای انجام امور تحقیقی اعضای کتابخانه، همراه با آموزش شیوه های بهره گیری از کتابخانه. این فعالیت در طول سال تحصیلی ادامه دارد.

·   بازدید 85 نفر از کودکان مهد کودک ویستا در دو گروه سنی 3 تا 5 و 5 تا 6 ساله در روزهای 13 و 15 مهر ماه با هدف آشنایی با کتابخانه و بخش های آن، و نیز فعالیت های کتابخوانی، قصه گویی و بازی، با حضور خانم ها نکویی، خلیلی، اقلیدس، یزدان بخش، میرزاپور.

·   تشکیل جلسۀ کمیتۀ تخصصی کتابداری خانۀ کتابدار برای برنامه ریزی خدمات عمومی کتابخانه در تاریخ های 8، 15 و 27 مهر ماه با حضور خانم ها پیشداد، جمالی، مرتضایی فرد، میرزاپور و ملکوتی.

·   حضور در کارگاه "خواندن خلاق و کند و کاو منتقدانه" مدرس: آقای هارونی در تاریخ 20/7/1387

·   جمع آوری نمایشگاه فعالیت های تابستانة خانة کتابدار

·   حضور کارورزان نوجوان کارگاه آموزش کتابداری تابستان در کتابخانه که منجر به تصمیم گیری آنان برای راه اندازی مجدد کتابخانة مدرسه شان شد.

·  شرکت در جلسة مؤسسه مادران جهت آموزش چگونگی تهیة پرسشنامة "اهمیت نقش پدر در خانواده" روز 15 مهر ماه.

·  اهدای کتاب های رمان و ادبیات به کتابخانۀ تخصصی از سوی خانم انصاری، روز 16 مهر ماه.

آمار کتابخانه های خانه كتابدار از تاريخ 27/6/87 تا تاريخ 27/7/87 :

تعداد كل منابع كتابخانۀ كودك و نوجوان و بزرگسال: 7884

تعداد كل اعضای كتابخانه كودك و نوجوان و بزرگسال: 1281

آمار امانت كتابخانه كودك و نوجوان و بزرگسال: 420